<- Powrót do poprzedniej strony

SZKOŁY W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2

BRANŻOWA SZKOŁA - I STOPNIA
(do roku 2017 - Zasadnicza Szkoła Zawodowa)

• Nowe kierunki kształcenia zawodowego od 2016: monter mechatronik, kierowca mechanik (uczeń zdobywa uprawnienia do prowadzenia pojazdów samochodowych)
  • W ramach praktycznej nauki zawodu przyjmujemy uczniów w zawodzie operator obrabiarek skrawających, monter mechatronik - praktyka w przyszkolnych Warsztatach Kształcenia Zawodowego
  • Dla młodocianych pracowników zajęcia odbywają się w czołowych zakładach pracy, które gwarantują uzyskanie wysokich kwalifikacji oraz w większości zatrudnienie po ukończeniu szkoły.
  • Uczniowie podejmując naukę podpisują umowę o pracę i otrzymują wynagrodzenie oraz inne świadczenia pracownicze. Współpracujemy m. in. z: DAMIX, REJS, KAUFMANN, PROTECH, LEWTECH, AUTOSERWIS, ZAKŁADY RZEMIŚLNICZE I PLACÓWKI HANDLOWE.
  • Szkoła kształci w zawodach: sprzedawca, kucharz, piekarz, cukiernik, ślusarz, tokarz, stolarz, fryzjer, rzeźnik wędliniarz, blacharz samochodowy, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik, elektryk, dekarz, murarz, monter instalacji i urządzeń. sanitarnych, operator obrabiarek skrawających, mechanik monter maszyn i urządzeń, monter-mechatronik inne wybrane przez uczniów.
  • Po ukończeniu szkoły zawodowej istnieje możliwość kontynuowania nauki w liceum ogólnokształcącym dla dorosłych oraz kursach kwalifikacyjnych.