<- Powrót do poprzedniej strony

SZKOŁY W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2

TECHNIKUM - okres nauki 4 lata

Zawód: Technik żywienia i usług gastronomicznych

Ukończenie w/w kierunku kształcenia pozwoli na podjęcie pracy w zakładach gastronomicznych, sanatoriach, przedszkolach lub cieszących się coraz większą popularnością firmach świadczących usługi cateringowe. Możliwe będzie również prowadzenie własnej działalności gospodarczej związanej ze świadczeniem usług gastronomicznych

Absolwent uzyska dobre przygotowanie ogólnokształcące, znajomość dwóch języków obcych oraz gruntowne przygotowanie zawodowe w zakresie:
  • produkcji gastronomicznej,
  • praktycznego stosowania zasad racjonalnego żywienia ludzi zdrowych oraz dietetycznego dzieci i dorosłych,
  • podstaw prowadzenia rozliczeń finansowych w gastronomii,
  • organizacji imprez turystycznych oraz przejęć okolicznościowych,
  • tworzenia i prowadzenia własnej firmy,

Dobre przygotowanie zawodowe oraz uzyskanie świadectwa dojrzałości pozwoli absolwentom na zdobycie konkretnego i atrakcyjnego zawodu lub na kontynuowanie nauki w szkołach pomaturalnych i na studiach wyższych.

Absolwenci mogą być zatrudnieni w zakładach gastronomicznych na stanowiskach zwią-zanych zarówno z działalnością produkcyjną (technolog, kierownik produkcji), jak również z działalnością handlowo-usługową (kelner, bufetowy, kierownik sali) i prowadzić działalność na własny rachunek.

Klasopracownia gastronomiczna