RYPIN I OKOLICE

Nasz region

Choć Rypin należy obecnie administracyjnie do województwa kujawsko-pomorskiego, położony jest jednak przy grannicy z województwem mazowieckim i, z racji tego, blisko jest stąd zarówno do atrakcji jednego, jak i drugiego obszaru. W zasięgu ręki jest tu zarówno bogate zaplecze rekreacyjno-rozrywkowe Bydgoszczy, perły architektury gotyckiej Torunia i Golubia-Dobrzynia, uzdrowiska solankowe Ciechocinka i Inowrocławia, geste lasy i jeziora Borów Tucholskich, prasłowiańska osada drewniana w Biskupinie, parki dinozaurów, turnieje rycerskie, parki etnograficzne w Sierpcu i Toruniu, zoo i unikatowe zabytki Płocka, koncerty w bydgoskiej operze lub w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni, i wiele innych atrakcji zarówno dla wielbicieli zabytków, jak i aktywnego spędzania czasu. Warto również dodać, że niedaleko jest z Rypina do stolicy kraju, Warszawy; bardzo dobry jest również dojazd stąd autostradą nad polskie morze.