Facebook
Strona startowa Rekrutacja 2024Galeria zdjec DLA MATURZYSTOW ! Kontakt
        Godziny dostepnosci nauczycieli
        Stolowka Szkolna
        Platforma Edukacyjna ZS2
        Dla Maturzystow
        Szczepienia informacje
        Dziennik Elektroniczny
        Stypendysci
        Testy Interaktywne
        Rypinskie Centrum Sportu
        Budowa Basenu


OFERTA 2024Powieksz - kliknij !
WSPOLPRACUJEMYZobacz oferte Wyzszej Szkoly Inzynierii
i Zdrowia w Warszawie


Zobacz oferte Akademii Jagielonskiej
w Toruniu


Powi ksz - kliknij !


Informacje dla maturzystow - kliknij !
Szko a posiada pracownie komputerowe
oraz centra multimedialne pozyskane z programu PRACOWNIE KOMPUTEROWE DLA SZKÓŁPROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNI EUROPEJSKTECHNIKUM - okres nauki 5 latZawód: Technik informatyk

Celem ksztalcenia jest przygotowanie aktywnego, odpowiednio wykształconego i skutecznie działającego absolwenta, ktory zdobędzie wiadomości z dziedziny informatyki oraz umiejetności praktyczne umożliwiające dalszy nieustanny rozwój w dobie rozwoju sztucznej inteligencji.

Uczniowie tego kierunku:
 • poznają systemy operacyjne (Windows/Linux)
 • projektują strony internetowe z wykorzystaniem HTML, CSS3, JavaScript, PHP/MySQL, poznaja frameworki React i Django
 • uczą się programowania (Python, C++, programowania interfejsow graficznych
 • uzyskają wiedzę z zakresu baz danych MySQL/SQL MSACCESS
 • zdobywają wiedzę z zakresu montażu, rozbudowy, konserwacji, diagnostyki i naprawy komputerów osobistych,
 • uzyskajż wiedzę o budowie sieci komputerowych LAN, WAN, sieci bezprzewodowych WIFI,
 • administrowania sieciowymi systemami operacyjnymi (Windows Server, Linux)
 • konfigurowania urzadzeń sieciowych (Switch, Router, Access Point, Print Server, technologia Voip)
 • zabezpieczenia systemow, bezpieczeństwa w chmurze
 • nabywaj umiejetności stosowania oprogramowania graficznego (Photoshop, Gimp) oraz tworzenia animacji internetowych,
 • poznaj jżzyk angielski ogólny oraz zawodowy.

Absolwenci moga szukac pracy w wielu dziedzinach zycia. Mozliwosci sa ogromne i na pewno duzo wieksze niz w innych zawodach.
Jest oczywiste, ze technik informatyk znajdzie prace nie tylko w firmach informatycznych, ale wszedzie tam gdzie potrzebna
jest wiedza informatyczna.

Nowości 2024


Grupa z dodatkowymi zajęciami E-SPORT (Nowość 2024)

Dodatkowe zajęcia w ramach klasy e-sportowej dla technika informatyka to połączenie zainteresowań, hobby i wymogów edukacyjnych, które łączą pasję do e-sportu z osiągnięciem wykształcenia. Dzięki dodatkowym zajęciom w ramach E-Sport można rozwijać swoje zainteresowania w e-sporcie, czy to jako zawodnik, organizator turniejów, komentator, trener lub menedżer zespołu.

Dodatkowo, zdobycie tytułu technika informatyka i możliwość zaliczenia matury otwiera drzwi do dalszej ścieżki edukacyjnej na uczelniach wyższych. Zapewnienie łatwiejszego wejścia w świat e-sportu - umożliwia częstsze uczestnictwo w turniejach LAN na poziomie amatorskim lub półprofesjonalnym, co pomaga oswoić się z lokalnymi rozgrywkami. To doskonałe pole do nauki panowania nad emocjami, doskonalenia komunikacji w drużynie i przyzwyczajenia się do rywalizacji z żywymi przeciwnikami na różnych konfiguracjach sprzętowych.

Ponadto, uczniowie mają szansę doświadczyć procesu budowy drużyny - uczestnicząc w interakcjach między drużyną a pierwszą organizacją wspierającą ich rozwój, czyli szkołą. „Profil e-sportowy” także ukazuje związek między wynikami drużyny a spełnieniem wymogów szkolnych oraz zachowaniem, co może prowadzić do nagród w różnej postaci.

Integracja w grupie – poprzez specjalizację w e-sportach, uczniowie poznają osoby o podobnych zainteresowaniach i umiejętnościach, co ułatwia tworzenie aktywnych drużyn. Codzienne kontakty pozwalają na otwartą komunikację na tematy związane zarówno z grą, jak i z życiem szkolnym, co wzmacnia zaangażowanie w rozwój drużyny. Ponadto, lepsze poznanie członków drużyny przekłada się na lepszą współpracę podczas gry. Weryfikacja zainteresowań i umiejętności uczniów - poprzez specjalizację w e-sportach, uczniowie mają okazję odkryć swoje preferencje. Niektórzy mogą zdecydować się na organizowanie turniejów zamiast treningów, inni mogą zmienić grę, w której chcą się doskonalić. Dzięki tej specjalizacji łatwiej jest zrozumieć, czym chce zajmować się dany uczeń, co ułatwia podejmowanie decyzji dotyczących kierunku rozwoju.

I najwazniejsze oprócz świata e-sportu istnieje istotna wartość podstawowego wykształcenia zdobywanego przez kandydata po ukończeniu szkoły. Nawet jeśli pasja związana z e-sportem pozostanie na poziomie hobby, absolwent ma możliwość znalezienia zatrudnienia jako informatyk, administrator sieci, programista lub specjalista ds. IT w wielu innych sektorach gospodarki.Grupa z rozszerzonym zakresem programowania (Nowość 2024)

Technik informatyk z rozszerzonym zakresem zajęć z programowania to kolejna nasza nowość 2024. Uczniowie poszerzają wiedzę z zakresu HTML, CSS, JavaScript, PHP, MySQL, Python, C++. Korzystają z najnowszych rozwiązań i bibliotek do najbardziej popularnych języków programowania w obecnym czasie takich jak JavaScript: framework: React, oraz Python framework: Django.

Uczniowie nauczą się projektowania, programowania, testowania i utrzymywania oprogramowanie. Pracują nad różnorodnymi projektami, od prostych aplikacji mobilnych po zaawansowane systemy informatyczne dla firm czy instytucji.

Zdobywają solidne umiejętności programistyczne w różnych językach programowania, takich jak Java, Python, C++ czy JavaScript. Uczą się analizy problemów, logicznego myślenia oraz zdolność do pracy w zespole.Grupa z rozszerzonym zakresem cyberbezpieczeństwa (Nowość 2024)


Kadra informatyczna

Organizujemy turnieje gier - najblizsze turnieje


01.06.2023 - Turniej FC (liga mistrzów)
Pracownie informatyczne (8 specjalistycznych pracowni informatycznych)
120 nowoczesnych komputerów oraz wydajne serwery dla uczniów do nauki
Zestawy komputerowe:
i5 - 13500, 32GB RAM, 1TB M.2, 4060TI, Monitory gamingowe: IIYAMA gamingowe 27 caliPRACOWNIA SZKOLNA

Pracownia urządzeń techniki komputerowej


PRACOWNIA SZKOLNA

Pracownia sieci komputerowych i administrowania sieciowymi systamami operacyjnymiWycieczki zawodowe
(wszystkie zdjecia - wejdz na facebook - technik informatyk zs2)
Rozwijanie pasji i zainteresowan naszych uczniow - turnieje gier
FIFA 2016, Counter Strike, League of Legends

(wszystkie zdjecia - wejdz na facebook - technik informatyk zs2)
Spotkania, wyklady dla technika informatyka ZS nr 2
DRUKARKI, SKANERY 3D


Zesp Szk nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie
ul. Dworcowa 11,
kontakt tel. (54) 280 3161
Ministerstwo Edukacji Narodowej Kuratorium O wiatowe w Bydgosczy Centralna Komisja Edukacyjna Okr gowa Komisja Edukacyjna Centrum Edukacji Nauczycieli Centrum Doskonalenia i Edukacji

Zesp Szk nr 2 im. Unii Europejskiej w Rypinie
ul. Dworcowa 11,
kontakt tel. (54) 280 3161